Strona główna/Aktualności/"Kodowanie na dywanie" - gr. 0B

"Kodowanie na dywanie" - gr. 0B

17 Stycznia 2022

17 stycznia 2022 roku, dzieci z grupy 0B wzięły udział w zajęciach pt. „Kodowanie na dywanie”. Od kilku lat w naszym przedszkolu realizujemy nauczanie podstaw programowania inaczej kodowania. Kodowanie nazywane jest dziś „trzecim językiem. Kodowanie w przedszkolu zaczyna się poprzez zabawę i ruch, bez użycia komputera. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu. Zabawy w kodowanie w łatwy sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla nich bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, bo programowanie może być świetną zabawą. Starszaki wzięły udział w zajęciach z matą edukacyjną  - układały wyrazy, dodawały i odejmowały. Poznawały także znaczenie symboli takich jak start czy stop.