Strona główna/Aktualności/Spotkanie z policjantami w grupie 3 i 4-latków

Spotkanie z policjantami w grupie 3 i 4-latków

21 Września 2023

21 września 2023 roku, najważniejszym wydarzeniem dla przedszkolaków z grupy 3 i 4-latków było spotkanie z policjantami. Podczas spotkania tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Policjanci poinstruowali dzieci jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta.  Goście przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja samochodu i sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy panom policjantom za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.