Strona główna/Aktualności/"Akademia Zdrowego Uśmiechu" - warsztaty prozdrowotne

"Akademia Zdrowego Uśmiechu" - warsztaty prozdrowotne

20 Marca 2023

20 marca 2023 roku, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prozdrowotne „Akademia Zdrowego Uśmiechu” zorganizowane przez Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji Dentolandia w Katowicach. Podczas spotkania higienistka wraz z pluszowym Dinusiem zapoznała dzieci z zasadami prawidłowego szczotkowania zębów, używania nitek dentystycznych i płukanek do jamy ustnej oraz prawidłowej diety, sprzyjającej utrzymaniu zdrowia w obrębie jamy ustnej. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak wygląda procedura leczenia stomatologicznego oraz poznały podstawowe zabiegi profilaktyczne. Dzieci wzięły udział w inscenizacji wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zobaczyły jak wygląda ozonowanie, fluoryzacja, lakowanie. Następnie u dzieci, których rodzice/opiekunowie wyrazili zgodę został sprawdzony stan uzębienia oraz przeprowadzona fluoryzacja. Rodzice/opiekunowie otrzymają diagramy z informacją, które zęby należy skontrolować u stomatologa.

"Akademia Zdrowego Uśmiechu" - warsztaty prozdrowotne