30 Listopada 2023

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas. Niech magia i wróżba, królują wśród nas"

30 listopada 2023 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki czyli dzień spędzony na radosnych zabawach i wróżeniu. W zabawie andrzejkowej brały udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych liczb, koła fortuny, rzucały monetami, kostkami, układały buty, starały się ujrzeć przyszłość w szklanej kuli i itp. Jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba - czyli lanie wosku. Z powstałych kształtów dzieci odczytywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Andrzejki są świetną okazją aby w dobrym nastroju i miłym gronie dzieci poznały tradycje ludowe.