Strona główna/Aktualności/Podsumowanie "Programu wczesnej profilaktyki nadwagi (..)

Podsumowanie "Programu wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci zamieszkujących województwo śląskie w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkola"

7 Czerwca 2023

W tym roku szkolnym nasze przedszkole uczestniczyło w bezpłatnym "Programie wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci zamieszkujących województwo śląskie w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkola" realizowanego przez Centrum Medyczne Sante Clinic z siedzibą w Sosnowcu, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Dzieci, których rodzice/opiekunowie wyrazili zgodę, brały udział w warsztatach z zakresu dietetyki, prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej realizowane były przez specjalistów w formie gier, zabaw czy quizów. W czerwcu nastąpiło podsumowanie wyników programu - u dzieci został przeprowadzony drugi pomiar antropometryczny. Rodzice/opiekunowie otrzymali wyniki i przewodnik kształtowania zdrowych nawyków dzieci w wieku 4-6 lat pt. „Żyj zdrowo czyli czym skorupka za młodu” a dzieci drobne gadżety.