Strona główna/Aktualności/Dzień Uśmiechu

Dzień Uśmiechu

1 Października 2021

01 października 2021 roku, dzieci z grupy 5-latków świętowały Dzień Uśmiechu - święto obchodzone jest od 1999 roku, które wypada zawsze w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem święta jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Dlatego też pięciolatki na zajęciach rozmawiały  na temat tego, co powoduje, że lubimy się śmiać i dlaczego warto zawsze być w radosnym nastroju. Dzieci doszły do wniosku, że śmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia.