Strona główna/Aktualności/4-latki robią sałatkę owocową

4-latki robią sałatkę owocową

19 Października 2023

19 października 2023 roku, dzieci z grupy 4-latków samodzielnie przygotowały kolorową sałatkę owocową. Taka witaminowa przekąska jest alternatywą dla słodyczy, które tak bardzo lubimy. Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy. Na koniec dzieci stwierdziły, że przepis na tą pyszną sałatkę jest bardzo prosty, dlatego będą ją robiły w domu - dla swoich rodziców i rodzeństwa - zachęcając przy tym domowników do zdrowego stylu życia. Było pysznie, kolorowo i zdrowo!