Strona główna/Aktualności/"Sprzątanie Świata 2023"

"Sprzątanie Świata 2023"

15 Września 2023

15 września 2023 roku, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2023”. Polska edycja Akcji Sprzątanie świata obchodzi w tym roku swój okrągły 30 jubileusz. Hasło tegorocznej akcji brzmiało „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Celem akcji jest przede wszystkim zmiana świadomości i dostrzeżenie problemu śmieci zalęgających w naszym otoczeniu oraz pokazanie dzieciom jak prostymi działaniami można to zmieniać. Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, przedszkolaki ze starszych grup udowodniły, że zależy im na czystym otoczeniu a zagadnienia ekologiczne nie są im obce. Za swój trud otrzymały słodycze ufundowane przez Urząd Miasta.