Strona główna/Aktualności/Dzień Czekolady - grupa 0A, 0B i 5-latków

Dzień Czekolady - grupa 0A, 0B i 5-latków

12 Kwietnia 2023

12 kwietnia 2023 roku, dzieci z grupy 0A, 0B i 5-latków obchodziły Dzień Czekolady. Na zajęciach dzieci poznały proces powstawania tego ulubionego przysmaku a także różne rodzaje czekolad, np. mleczną, gorzką, białą, z dodatkami takimi jak orzechy czy owoce oraz pod postacią cukierków, batonów czy kremów. Nauczycielki uzmysłowiły dzieciom, że czekolada jedzona czy pita w umiarkowanych ilościach może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Dzisiaj wszystkie zajęcia nawiązywały do tematu czekolady a główną atrakcją dla dzieci była nutella i fontanna czekolady w której maczały owoce i wafle zajadając je ze smakiem. To był bardzo słodki dzień.