Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w (..)

Wycieczka do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej - gr. 5-latków

6 Czerwca 2023

06 czerwca 2023 roku, dzieci z grupy 5-latków uczestniczyły w warsztatach w Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Oddziale Terenowym WORD w Dąbrowie Górniczej. Centrum powstało z myślą o poszerzaniu wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Zajęcia dla przedszkolaków prowadzone były w 4 etapach. Rozpoczęły się od prelekcji dotyczącej bezpiecznej jazdy na rowerze, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz właściwych zachowań  i postaw na drodze. W utrwaleniu zdobytej wiedzy pomagał wirtualny Sznupek. Kolejnym etapem były zajęcia z symulatorem przejścia dla pieszych, gdzie pięciolatki ćwiczyły bezpieczne przejście przez jezdnię w różnych warunkach np.: przejście z sygnalizacją świetlną i bez niej oraz podczas najtrudniejszej sytuacji, kiedy jest np. mgła. Dzieci uczyły się także udzielania pierwszej pomocy. Każde dziecko pod okiem instruktorki ćwiczyło jak należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu. Każde z dzieci na koniec zajęć otrzymało prezent - odblask. Wszyscy wrócili do przedszkola w dobrych humorach i z wiedzą o tym jak być bezpiecznym i jak pomagać innym.