Strona główna/Aktualności/ Planetarium Quasar

Planetarium Quasar

14 Lutego 2023

14 lutego 2023 roku, wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym Planetarium Quasar z Olkusza. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Najmłodsze dzieci obejrzały seans pt. „ABC Kosmosu” i odbyły lot rakietą kosmiczną po Układzie Słonecznym, grupa 5-latków odkrywała kosmos z ufoludkami i szukała czekoladowej planety w wizualizacji ,,Mapa do czekoladowej planety” a starsze grupy seans pt. „Wyprawa po układzie słonecznym” i „Życie w stanie nieważkości”. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w tajemniczy świat  kosmosu i doznały niezapomnianych wrażeń oraz zyskały wiedzę na temat zjawisk astronomicznych, świata planet, gwiazd i pracy astronauty.