Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Pałacu Schoena w Sosnowcu - gr. 0A i 4-latki

Wycieczka do Pałacu Schoena w Sosnowcu - gr. 0A i 4-latki

17 Maja 2023

17 maja 2023 roku, dzieci z grupy 0A i 4-latków pojechały na wycieczkę do Pałacu Schoena w Sosnowcu. Przedszkolaki wzięły tam udział w warsztatach plastycznych - poznały nową technikę plastyczną opartą na tradycyjnej sztuce zdobienia szkła użytkowego czyli malowały na szkle używając farb oraz gotowych szablonów. Dzieci wzięły również udział w warsztatach ruchowych, na których dowiedziały się jak wyglądało życie codzienne dziadków oraz jakie były w dawnych czasach zabawy ruchowe. Oczywiście będąc w pałacu dzieci zwiedziły wystawy, jedną pt. „Sosnowiecka lotnicza eskadra” poświęconą lotnikom Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, a drugą wystawę ze szkłem artystycznym. Obie wywarły na dzieciach duże wrażenie.

Wycieczka do Pałacu Schoena w Sosnowcu - gr. 0A i 4-latki