Strona główna/Aktualności/ Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 Listopada 2021

05 listopada 2021 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień upłynął przedszkolakom na rozmowach na temat ich ulubionych bajek oraz bohaterów kreskówek oraz na wspaniałej zabawie. Celem Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek jest nie tylko przypomnienie kultowych bohaterów literackich, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Bajkowi bohaterzy towarzyszą nam od najmłodszych lat przekazując ważne życiowe prawdy. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Pomagają poznać prawdę o świecie oraz oswajają dziecięce lęki. Wybrana data nie jest przypadkowa - to dzień urodzin Walta Disney’a, który magiczny świat baśni przeniósł na ekrany telewizorów. Najstarszą bajką wyprodukowaną przez wytwórnię Disneya jest „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” z 1937 roku.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek