Strona główna/Aktualności/Wycieczka na Lotnisko w Katowicach Pyrzowicach - gr. 0A i 0B

Wycieczka na Lotnisko w Katowicach Pyrzowicach - gr. 0A i 0B

14 Marca 2024

14 marca 2024 roku, dzieci z grupy 0A i 0B pojechały na Lotnisko im. Wojciecha Korfantego w Katowicach Pyrzowicach. Na dzieci oczekiwali pracownicy lotniska i przedstawiciele służby granicznej, którzy udzielali wszelkich wyjaśnień i oprowadzali po kolejnych punktach lotniska. Dzieci mogły zobaczyć stanowisko odprawy, sposób kontroli bagażu, a także spotkać się z brygadą antyterrorystyczną, która zapewnia bezpieczeństwo pasażerom i dowiedzieć się na czym polega ich praca. Zobaczyliśmy także nowoczesne urządzenia, które są wykorzystywane w tym celu. Wielką furorę zrobiła suczka Hira wyszkolona do wykrywania ładunków wybuchowych. Dzieci wraz z opiekunami miały niepowtarzalną okazję zobaczyć Hirę w akcji podczas ćwiczeń a także pogłaskać ją i posiłować się z nią. To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Wycieczka na Lotnisko w Katowicach Pyrzowicach - gr. 0A i 0B