Strona główna/Aktualności/ Akademia Kids&Sport - zajęcia pokazowe

Akademia Kids&Sport - zajęcia pokazowe

5 Września 2023

05 września 2023 roku, w naszym przedszkolu dzieci wzięły udział w zajęciach pokazowych Akademii Kids&Sport. Nasze przedszkolaki z zapałem brały udział we wszystkich zadaniach i bardzo chętnie je wykonywały pod okiem pani trener. Akademia oferuje dla Państwa dzieci pakiet zajęć sportowych MULTISPORT. W każdym miesiącu będzie można zapoznać się z inną dyscypliną sportu - koszykówką, siatkówką, piłką nożną lub gimnastyką.  Oto kilka powodów, dlaczego gimnastyka jest ważna i dlaczego Akademia ma ją w programie MULTISPORT:

  • Rozwój motoryczny: Poprzez różnorodne ruchy i aktywności fizyczne, gimnastyka pomaga w rozwijaniu umiejętności motorycznych dziecka. Wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową, równowagę oraz gibkość ciała.
  • Siła i wytrzymałość: Regularna praktyka gimnastyki pomaga budować siłę mięśniową i wytrzymałość. To ważne nie tylko dla ogólnej kondycji, ale również może wpłynąć na lepszą postawę ciała i zapobieganie kontuzjom.
  • Rozwój kości i stawów: Gimnastyka obciąża kości i stawy w sposób kontrolowany, co może przyczynić się do prawidłowego rozwoju układu kostnego. To szczególnie istotne w okresie dziecięcym, gdy kości się formują.
  • Rozwój umysłowy: Ćwiczenia gimnastyczne wymagają skupienia i koncentracji. Dzieci uczą się kontrolować swoje ciało, analizować ruchy i szybko podejmować decyzje, co może wpłynąć na rozwój umysłowy i zdolności poznawcze.
  • Pewność siebie: W miarę jak dzieci osiągają postępy w gimnastyce, zaczynają nabierać pewności siebie. Przezwyciężanie trudności i osiąganie nowych umiejętności może budować poczucie własnej wartości.

Listy dla chętnych na zapisy na zajęcia Kids&Sport dostępne są w przedszkolu. Zapraszamy.

Zapraszamy do galerii.

Akademia Kids&Sport - zajęcia pokazowe

do góry