Strona główna/Aktualności/Dzień Dentysty - grupa 0A i 0B

Dzień Dentysty - grupa 0A i 0B

5 Marca 2024

05 marca 2024 roku, dzieci z grupy 0A i 0B obchodziły Dzień Dentysty, święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Dentystów, którzy postanowili podkreślić znaczenie dbania o zdrowie jamy ustnej poprzez świadomość i edukację. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby zęby były zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Oglądając film edukacyjny poznały pracę dentysty i przyrządy niezbędne do leczenia zębów i prowadzenia profilaktyki jamy ustnej. Dzieci utrwaliły sobie kolejne kroki prawidłowego mycia zębów oraz zrozumiały jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.