Strona główna/Aktualności/Dzień Dzikiej Przyrody - gr. 0B

Dzień Dzikiej Przyrody - gr. 0B

1 Marca 2024

01 marca 2024 roku, przedszkolaki z grupy 0B obchodziły Dzień Dzikiej Przyrody. W trakcie zajęć dzieci rozmawiały o zwierzętach zamieszkujących Afrykę, m.in.: słoniach, lwach, tygrysach, żyrafach, zebrach czy hipopotamach, ale także o zwierzętach zamieszkujących Polskie lasy - wilki, jelenie, łosie, niedźwiedzie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały  o naturalnym środowisku zwierząt, oraz negatywnej działalności człowieka, która przyczynia się do niszczenia naturalnego bogactwa dzikiej przyrody. Dzieci doszły do wniosku, że zwierzęta najlepiej czują się w swoich domach czyli w naturalnym środowisku, które wszyscy ludzie powinni szanować i robić wszystko, aby móc nadal podziwiać  dziką przyrodę i zwierzęta. Starszaki wykonały prace plastyczne przedstawiające dzikie zwierzęta.