Strona główna/Aktualności/Poznajemy żywioły - gr. 4-latków

Poznajemy żywioły - gr. 4-latków

23 Lutego 2024

„Poznajemy żywioły: Powietrze-Woda-Ziemia-Ogień

O czterech żywiołach Ci opowiem! Do życia są niezbędne Nam!

Lecz dobrą radę Tobie dam, korzystaj z nich rozważnie i traktuj bardzo poważnie!

Tym wierszykiem  grupa 4-latków rozpoczęła tydzień  o tematyce niezwykle interesującej czyli o Żywiołach, która pozwoliła dzieciom zainteresować się przyrodą ożywioną i nieożywioną, wdrażała do eksperymentowania, obserwowania, poszukiwania oraz formułowania wniosków. Tematyka zajęć uwrażliwiała dzieci również na piękno otaczającego środowiska przyrodniczego i kształtowała postawy proekologiczne. Czterolatki zapoznały się z pojęciem „żywioły” i z ich rodzajami. Dzieci opisywały charakterystyczne cechy żywiołów, ale nie przestały na tym, bo aby lepiej je zapamiętać, wykonały kilka doświadczeń z nimi związanych.

Poznajemy żywioły - gr. 4-latków