Logotyp jednostki organizacyjnej

Przedszkole Publiczne nr 4 im. "Słonecznego uśmiechu"Strona pełni funkcję BIP

• Znaleziono 609 wiadomości.

• Pierwsza
  • Ostatnia
Andrzejki

29 listopada 2019 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Andrzejki”, czyli dzień spędzony na radosnych zabawach i wróżeniu. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych liczb, koła fortuny, rzucały monetami, kostkami, układały buty, itp. „Andrzejki” są świetną okazją, aby dzieci poznały tradycje ludowe.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Andrzejki
Zapraszamy do udziału w akcji "Góra Grosza"

25 listopada 2019 roku, nasze przedszkole przystąpiło do 20 – tej jubileuszowej edycji akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja trwać będzie do 2 stycznia 2020 roku. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019 roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na zajęciach dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, porównywały różne sylwetki misiów – bohaterów literackich i filmowych. Przez cały dzień była wspaniała zabawa, przeplatana wierszami, piosenkami o misiach i zabawami ruchowymi. Nie mogło zabraknąć także różnych kolorowanek z postaciami misiów.

Wszawica - leczenie i zapobieganie !!!

W związku z powtarzającym się problemem wszawicy prosimy rodziców/opiekunów dzieci o systematyczne sprawdzanie głów i odpowiednią profilaktykę. Prosimy o zapoznanie się z materiałami przesłanymi przez SANEPID.

Pasowanie na Przedszkolaka - grupa 4-latków

22 listopada 2019 roku, odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w grupie 4 – latków. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i dzielnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka a pani Burmistrz i Naczelnik wręczyły dzieciom drobne upominki i pamiątkowe medale.

"Serce, serduszko" - Baśniowa Kapela

21 listopada 2019 roku, gościliśmy w naszym przedszkolu „Baśniową Kapelę” Państwa Szafrańców, z opowieścią muzyczną pt. „Serce, serduszko”. Opowieść powstała na podstawie baśni Andersena o Królowej Śniegu oraz wzruszającej historii o psie i Świętym Mikołaju. Artyści ukazali przedszkolakom piękno prawdziwej przyjaźni, miłości i wierności pomiędzy ludźmi, ale również między człowiekiem a zwierzęciem.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka uchwalony przez Sejm RP w 2014 roku. Z tej właśnie okazji w grupach odbyły się pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów.

"Światowy Dzień Telewizji" - zajęcia bibliotecz

19 listopada 2019 roku, dzieci z grupy 5B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Światowy Dzień Telewizji” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Przedszkolaki najpierw oglądały książki przedstawiające postaci z bajek znane z telewizji. Potem kolorowały bohaterów z kreskówek, następnie wycinały je i przyklejały na ogromną makietę telewizora. To była świetna zabawa.

"W kąciku przyrody" - zajęcia biblioteczne grupa

12 listopada 2019 roku, dzieci z grupy 0 wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi pt. „W kąciku przyrody”. Na zajęciach dzieci utrwaliły wiadomości i umiejętności związane z hodowlą i pielęgnacją roślin doniczkowych w kąciku przyrodniczym.

"Szkoła do hymnu" - Święto Niepodległości Pol

08 listopada 2019 roku, w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości Polski nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 cała społeczność przedszkola odśpiewała hymn Polski. W dniach poprzedzających narodowe święto, przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Pierwsza
  • Ostatnia

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:
  • Aktualizacja publikacji:
  • Wytworzenie publikacji:
  • Zatwierdzenie informacji:
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul. Miasta Auby 14,
41-250 Czeladź
e-mail: przedszkole4czeladz[at]op.pl