Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

24 Lutego 2023

24 lutego 2023 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Większość dzieci kocha wszystko co z tymi prehistorycznymi gadami związane, dlatego też dzisiaj dinozaury królowały we wszystkich formach zabaw. W trakcie zajęć starsze dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały różne gatunki dinozaurów, dowiedziały się dlaczego wyginęły oraz poznały tajniki pracy paleontologów. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały ilustracje dinozaurów w 3D, układały szkielet i spowodowały wybuch wulkanu. Poznały wiele tajników z życia tych „ogromnych jaszczurów” oraz wykonały przeróżne prace plastyczne z nimi w roli głównej. A także mogły przez chwilę poczuć się dinozaurem robiąc sobie zdjęcie z szablonem gada. Był to bardzo ciekawy i fascynujący dzień.