Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Dzień Marchewki

Dzień Marchewki

4 Kwietnia 2022

04 kwietnia 2022 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci, np. soków, surówek, sałatek. Wszystkie dzisiejsze działania były związane tematycznie z marchewką - wiersze, piosenki, zagadki, zabawy ruchowe i prace plastyczne. Lecz najfajniejsze było samodzielne przygotowanie surówki i soku z marchewki i jabłka, jedzenie marchewkowych przekąsek i ciasta. Dzisiejsze święto było pouczające, wesołe, zdrowe i smaczne.