Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Wycieczka na Zamek w Będzinie - gr. 0B

Wycieczka na Zamek w Będzinie - gr. 0B

6 Czerwca 2023

06 czerwca 2023 roku, dzieci z grupy 0B zwiedziły średniowieczny zamek w Będzinie wzniesiony na górze nad Czarną Przemszą. Po dotarciu na miejsce dzieci obejrzały mury obronne oraz dziedziniec zamkowy, obserwując sposób, w jaki niegdyś budowano, a następnie udały się do muzeum. Po zamkowych salach przedszkolaki oprowadzał przewodnik, który zapoznał dzieci z historią powstania zamku oraz w prosty sposób opowiadał o poszczególnych eksponatach znajdujących się w muzeum. Starszaki obejrzały ogromną kolekcję broni białej i palnej, zbroje rycerskie, wojskowe mundury, pięknie zdobione suknie dam dworu. Z ponad 20 metrowej baszty wszyscy podziwiali  panoramę całej okolicy. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do parku, gdzie obejrzały rekonstrukcję średniowiecznego zagospodarowania wzgórza.