Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Wycieczka do Zakątka Alpaka w Będzinie - gr. 0B i 5-latki

Wycieczka do Zakątka Alpaka w Będzinie - gr. 0B i 5-latki

8 Maja 2023

08 maja 2023 roku, dzieci z grupy 0B i 5-latków pojechały na wycieczkę do Zakątka Alpaka w Będzinie. Zaraz po wyjściu z autokaru przywitał nas gospodarz, który na wstępie opowiedział nam mnóstwo ciekawostek na temat alpak i innych małych zwierząt żyjących w zagrodzie, takich jak: kozy, kury, kogut czy króliki. Zapoznał nas także z zasadami bezpieczeństwa jakie obowiązują w zagrodzie. Dzieci miło spędziły czas na świeżym powietrzu w otoczeniu cudownych zwierząt. Mogły je przytulić, pogłaskać i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Najwięcej frajdy miały z możliwości nakarmienia zwierzaków, marchewką czy ziarnami, a te  wyczuwając nadchodzącą porcję przysmaków, coraz śmielej nas zaczepiały. Dużą atrakcją był udział w warsztatach. 5-latki wyklejały sylwety alpaki runem a starszaki robiły decoupage czyli naklejały papier z nadrukiem alpak na drewnianą podkładkę. Przedszkolaki świetnie się bawiły na placu zabaw, który jest na terenie gospodarstwa - grały w piłkę, huśtały się, przechodziły przez ścieżkę sensoryczną. Żal było się rozstawać ze zwierzakami i gospodarzami. Tak bliskie spotkanie z nimi sprawiło nam wszystkim wiele radości. Wspomnienie tej wycieczki  na długo zostanie w naszej pamięci a jej celem było poznanie alpak, bliski kontakt z naturą, nauka szacunku i kształtowanie wrażliwości wobec zwierząt. To był bardzo miły dzień.

Wycieczka do Zakątka Alpaka w Będzinie - gr. 0B i 5-latki