Strona główna/Aktualności/"Szkoła pamięta 2020"

"Szkoła pamięta 2020"

30 Października 2020

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Szkoła pamięta”, której inicjatorem jest MEN. Zbliżające się dni są czasem pamięci o zmarłych - tych najbliższych ale także i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy sa związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Ważne jest uświadamianie dzieciom, że należy pamiętać też o tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. 30 października 2020 roku, dzieci wzięły udział w zajęciach kultywujących pamięć najbliższych, żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny oraz przygotowały gazetkę ścienną poświęconą lokalnym miejscom pamięci, jak np. Pomnik upamiętniający członków Związku Orła Białego.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację
Przedszkole Publiczne
nr 4 im. "Słonecznego uśmiechu"