Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 Października 2020

15 października 2020 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych, podkreślenie ogromnego znaczenia mycia rąk wodą i mydłem, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny. Nie obyło się oczywiście bez zademonstrowania techniki prawidłowego mycia rąk, przypomnieniu dzieciom, że równie ważne jest także ich wytarcie do sucha. Następnie w łazience dzieci mogły zaprezentować jak poprawnie potrafią umyć ręce. Dzisiejsza akcja pozwoliła dzieciom utrwalić wiedzę na temat właściwej higieny rąk i jej wpływu na zdrowie, szczególnie w obecnym czasie jakim jest epidemia COVID-19.