Strona główna/Aktualności/ „Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe”

„Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe”

17 Stycznia 2023

Właśnie trwają ferie zimowe i w trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pt. „Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną ,,Bezpieczne ferie”, dzięki której przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku zimowego podczas zabaw, takich jak jazda na sankach, nartach, łyżwach, rzucanie śnieżkami. Wychowawczynie zwróciły również szczególną uwagę na zakaz zabawy w pobliżu tras komunikacyjnych, torowisk czy na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz przypomniały także o noszeniu odblasków po zmroku. Na zakończenie zajęć dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

A oto kilka cennych rad, aby zimowe zabawy były bezpieczne:

• nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające pojazdy - możesz spowodować wypadek
  • nie rzucaj w kolegów śnieżkami, w których umieściłeś coś twardego np. kamień lub lód - możesz zrobić mu krzywdę
  • baw się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy
  • nie zjeżdżaj na sankach z pagórków znajdujących się przy drogach, rzekach - nadjeżdżający samochód może nie zdążyć zahamować
  • zachowaj bezpieczeństwo podczas saneczkowania, np. nie chodź po torze gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżaj na  butach
  • nie wchodź na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek, wykopów - pod wpływem ciężaru twojego ciała lód może się załamać
  • ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska
  • nie doczepiaj sanek do samochodu
  • nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów
  • nie rozmawiaj z osobami obcymi oraz nie wpuszczaj ich do swojego mieszkania
  • unikaj kontaktu z bezpańskimi psami, nie drażnij ich
  • zawsze noś przy ubraniu elementy odblaskowe .