Strona główna/Aktualności/ „Klub Małego Zucha - Flockies” - gr. 0A

„Klub Małego Zucha - Flockies” - gr. 0A

4 Października 2024

Grupa 0A przystąpiła do realizacji projektu „Klub Małego Zucha - Flockies”, podczas, którego dzieci dowiedzą się wielu ciekawych i nieoczywistych (nawet dla dorosłych) rzeczy. Na przykład: czy wiecie, że....? Kameleony mimo zdolności zmiany koloru, nie wykorzystują jej do kamuflażu. Zmiana koloru to sposób na komunikowanie się z innymi kameleonami albo sposób regulacji temperatury ciała. Kameleon może zmienić ciemniejszy kolor, aby pochłaniać więcej ciepła w chłodny dzień, lub może zmienić jaśniejszy kolor, aby odbijać promienie słoneczne w upalny dzień. Podczas kolejnych zajęć dzieci będą zdobywały różne sprawności. Na pierwszych zajęciach  sześciolatki wysłuchały opowiadania „Pomocnik Alana”, a wykonując różne zadania zdobyły sprawność weterynarza. Zajęcia pozwoliły również przybliżyć dzieciom pracę weterynarza, uświadomić, jak ważny i odpowiedzialny jest to zawód. Podczas kolejnych zajęciach sześciolatki zdobędą kolejne sprawności.