Strona główna/Aktualności/ Międzynarodowy Dzień Kropki

15 Września 2021

15 września 2021 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Główna bohaterka - mała Vashti,  dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Tak więc Dzień Kropki jest co raz bardziej popularnym świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Historia Vashti uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas jest inny i każdy z nas ma ukryte zdolności - talenty. Dzisiejszego dnia wiele dzieci miało na ubraniach kropki i okazało się także, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, na kapeluszu muchomora czy na sukience lalki. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, brały udział w zabawach matematycznych, sportowych i muzycznych z kropką w roli głównej. W naszym przedszkolu było dzisiaj kolorowo i wesoło.