Strona główna/Aktualności/ „Myślę, więc nie śmiecę” - akcja „Sprzątanie (..)

„Myślę, więc nie śmiecę” - akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2021”

17 Września 2021

17 września 2021 roku, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2021”. Niestety w tym roku z powodu pogody przedszkolaki nie wyruszyły na dwór, aby sprzątać teren wokół przedszkola. Niemniej pogoda nie przeszkodziła nam w zrealizowaniu tematu a hasło tegorocznej akcji brzmiało „Myślę, więc nie śmiecę”. Głównym celem tego wydarzenia było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”,  podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się NIE tworzyć niepotrzebnych odpadów i staniemy się bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji, nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

„Myślę, więc nie śmiecę” - akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2021”