Strona główna/Aktualności/ Światowy Dzień Warzyw i Owoców

Światowy Dzień Warzyw i Owoców

20 Października 2023

20 października na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia. Dzień warzyw i owoców w przedszkolu to fantastyczna inicjatywa, której celem jest zachęcenie dzieci do jedzenia zdrowych produktów. W ramach tego dnia dzieci z grupy 3-latków i 0A miały okazję poznać wielosensorycznie różnorodnych warzyw i owoców, które mogą pomóc w utrzymaniu dobrego zdrowia oraz zapewnić odpowiednią dawkę witamin i minerałów. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, którzy zakupili mnóstwo warzyw i owoców, dzieci miały możliwość wypicia soku jabłkowo-marchewkowego.