Strona główna/Aktualności/ABC Ekonomii - warsztaty z Panią Małgosią

ABC Ekonomii - warsztaty z Panią Małgosią

24 Maja 2024

24 maja 2024 roku, w grupie 5-latków i 0B odbyły się niecodzienne warsztaty „ABC Ekonomii”, które poprowadziła Pani Małgosia Miljon - mama Wojtka i Artura. ABC Ekonomii to autorski program Artura Czepczyńskiego  mający za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej dzieci. Nasze przedszkolaki zapoznały się m.in. z pojęciami: pieniądz, banknot, moneta, karta płatnicza a pomagały im w tym np. szablony pieniędzy oraz książka „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”. Dzieci dowiedziały się także co to jest bank i jakie usługi świadczy. Biorąc po uwagę współczesne realia celem warsztatów było zainteresowanie dzieci tematyką związaną z finansami i ekonomią. Warsztaty wpisują się również w nasze działania podejmowane w ramach preorientacji zawodowej. Bardzo dziękujemy Pani Małgosi za pouczające spotkanie i poświęcony nam czas.

ABC Ekonomii - warsztaty z Panią Małgosią