Strona główna/Aktualności/Akcja "Bezpieczne wakacje"

Akcja "Bezpieczne wakacje"

28 Czerwca 2024

Wakacje to okazja do wypoczynku dla dorosłych oraz dzieci. Towarzysząca letniemu wypoczynkowi beztroska, sprawia, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zdarza się coraz częściej, że dzieci są bardziej wyczulone na kwestie bezpiecznego odpoczynku, niż dorośli. Tę zasługę można przypisać poniekąd edukacji od najmłodszych lat. Nasze przedszkole od kilku lat poświęca dużo czasu na prowadzenie zajęć w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” pod nadzorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. W ostatnim tygodniu czerwca nauczycielki przeprowadziły zajęcia przypominające i utrwalające podstawowe zasady dotyczące: bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych, bezpiecznego zachowania na drodze, bezpiecznej zabawy i kontaktów z nieznajomymi. Dzieci przypomniały sobie także numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy. Przedszkolaki wiedzą, że odpocząć można w górach, nad morzem, jeziorem, na wsi lub w rodzinnym mieście, ale należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpiecznego odpoczynku i zabawy. Życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji!