Strona główna/Aktualności/Akcja "Szkoła pamięta" - wyjście pod pomnik ze zniczami

Akcja "Szkoła pamięta" - wyjście pod pomnik ze zniczami

27 Października 2022

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Szkoła pamięta”, której inicjatorem jest MEN. Zbliżające się dni są czasem pamięci o zmarłych - tych najbliższych ale także i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Ważne jest uświadamianie dzieciom, że należy pamiętać o tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. 27 października 2022 roku, dzieci z grup 0A, 0B,  4 i 5-latków poszły ze zniczami pod Pomnik upamiętniający członków Związku Orła Białego. Kultywowanie pamięci to dobra lekcja dla naszych dzieci.