Strona główna/Aktualności/Bierzemy udział w "Programie wczesnej profilaktyki nadwagi (..)

Bierzemy udział w "Programie wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci zamieszkujących województwo śląskie w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkola"

30 Stycznia 2023

W styczniu 2023 roku, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci w ramach bezpłatnego "Programu wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci zamieszkujących województwo śląskie w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkola" realizowanego przez Centrum Medyczne Sante Clinic z siedzibą w Sosnowcu, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. W programie biorą udział dzieci, których rodzice/opiekunowie wyrazili na to zgodę. Spotkania z zakresu dietetyki, prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej realizowane były przez specjalistów w formie gier, zabaw czy quizów.