Dzień Drzewa

10 Października 2023

10 października 2023 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Święto to wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Julius Sterling Morton, a w Polsce obchodzimy je od 2002 roku. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia. Dzieci dowiedziały się, że drzewa pełnią szalenie ważną rolę w ekosystemie naszej planety, bowiem wytwarzają one tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, a więc mają wielkie znaczenie dla zachowania czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia i życia człowieka oraz zwierząt. Celem zajęć było rozbudzenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.