Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Dzień Jabłka

Dzień Jabłka

27 Września 2024

27 września 2024 roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jabłka. Z tej okazji dzieci zdobyły wiele informacji na temat tego smacznego owocu, oglądały i porównywały kolor, kształt, wielkość i smak różnych odmian jabłek. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, a także, jak ważne jest to, by przed zjedzeniem jabłka zawsze myć. Przedszkolaki zobaczyły także, że jabłka można jeść pod różnymi postaciami, np. soków, dżemów, kompotów, jako dodatek do ciast. Nie zabrakło okazji do spróbowania jabłek a starszaki z grupy 0A i 0B zrobiły sok jabłkowy, który wyciskały za pomocą sokowirówki. Przez cały dzień przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, muzycznych i plastycznych z motywem jabłek. Mamy nadzieje, że dzisiejsze święto zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia bo jabłka to źródło zdrowia i witamin.