Strona główna/Aktualności/„Przedszkolaka podróże małe i duże” - grupa (..)

„Przedszkolaka podróże małe i duże” - grupa 5-latków

27 Września 2024

27 września 2024 roku, dzieci z grupy 5-latków w ramach programu „Przedszkolaka podróże małe i duże” poznały historię Ziemi. Zapoznały się z procesem powstania kontynentów i ich nazwami.  Wysłuchały opowiadania o muszce zaklętej w bursztynie oraz odwiedziły świat dinozaurów. Głównym założeniem programu jest ukazanie poprzez  działanie i zabawę różnorodności świata. Odkrywanie nieznanych dla przedszkolaków zakątków Ziemi, ale także przybliżenie już znanych obszarów. Uświadomienie najmłodszym,  że wszyscy jesteśmy częścią świata, a  odległe geograficznie wydarzenia wpływają na nas, a  my mamy wpływ na to co się dzieje na innych kontynentach, poprzez świadome korzystanie z bogactw naszej planety.

„Przedszkolaka podróże małe i duże” - grupa 5-latków