Strona główna/Aktualności/Dzień piłkarza - gr. 5-latków

Dzień piłkarza - gr. 5-latków

10 Września 2024

10 września 2024 roku, grupa 5-latków obchodziła Dzień Piłkarza. Święto ustanowiono ponad 50 lat temu i przypomina ono o najpiękniejszych dniach polskiej piłki nożnej. Dzieci dowiedziały się, że polska drużyna piłkarską zdobyła właśnie 10 września 1972 roku złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Monachium, pokonując drużynę węgierską. Przedszkolaki dowiedziały się, że ich Pani Elżbieta Będkowska to była młodzieżowa reprezentantka Polski w piłce nożnej. Dzieci dzieliły się swoimi wiadomościami na temat piłki nożnej. Wymieniały nazwiska znanych piłkarzy zarówno polskich jak i zagranicznych. Następnie wzięły udział w treningu piłkarskim, który przyniósł im wiele radości. Wszystkim piłkarzom i piłkarkom tym dużym i tym małym, życzymy spełnienia sportowych marzeń oraz samych zwycięstw i sukcesów na boisku i poza nim.