Strona główna/Aktualności/I Czeladzka Olimpiada Przedszkolaka na Stadionie

I Czeladzka Olimpiada Przedszkolaka na Stadionie

23 Września 2024

23 września 2024 roku, dzieci z grup 0A i 0B wzięły udział w I Czeladzkiej Olimpiadzie Przedszkolaka na Stadionie im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi, która odbyła się w ramach XVI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Jej celem było promowanie aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem dzieci z czeladzkich przedszkoli z władzami naszego miasta, panem Burmistrzem oraz jego zastępcą.  Kolorowy korowód niósł flagę i płomień olimpijski. Kulminacyjnym momentem przemarszu było odpalenie „znicza olimpijskiego” oraz wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt, przy akompaniamencie hymnu olimpijskiego. Po uroczystym otwarciu olimpiady, przedszkolaki pod czujnym okiem trenerów i wychowawców, udały się do wcześniej przygotowanych stref sportowych. Tam czekały na nie różnorodne atrakcje, które pozwoliły dzieciom na aktywne spędzenie czasu i sportową rywalizację. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, który stanowił piękne zwieńczenie tego wyjątkowego dnia.

I Czeladzka Olimpiada Przedszkolaka na Stadionie