Strona główna/Aktualności/"Jestem eko" - segregacja śmieci

"Jestem eko" - segregacja śmieci

29 Marca 2021

29 marca 2021 roku, dzieci z grupy 0A wzięły udział w ekologicznych zajęciach poświęconych segregacji śmieci pt. "Jestem eko". Tematem przewodnim było uświadamianie i edukowanie w szeroko pojętym znaczeniu segregacji odpadów uwzględniając wszelkie obowiązujące wytyczne. Starszaki prezentowały ogrom wiedzy i zadawały mnóstwo, często niełatwych pytań. Podział frakcji na papier, szkło i tworzywa sztuczne był dla nich oczywisty. Większość dzieci wiedziała również, co wrzucamy do pojemnika na odpady biodegradowalne. Grupa doskonale wiedziała, co to jest recykling, jakim oznaczeniem go przedstawiamy i w jakim celu poddajemy ponownemu wykorzystaniu.