Strona główna/Aktualności/Dzień Tęczy - grupa 3-latków

jakby na atłasie?

Słoneczko mnie malowało

po deszczu, po burzy.

03 kwietnia 2024 roku, dzieci z grupy 3-latków obchodziły bardzo kolorowy dzień - Dzień Tęczy. Dzień Tęczy był doskonałą okazją do poznania zjawiska powstawania tęczy oraz do utrwalenia nazw kolorów poprzez zabawę. Cały dzień wypełniony był kolorowymi zabawami, eksperymentami oraz ciekawymi pracami plastycznymi. Na początku dzieci wysłuchały wiersza M. Konopnickiej „Tęcza” oraz obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje tęcza”. Następnie przedszkolaki bawiły się kolorami i stworzyły ogromną kolorową tęczę. Nie zabrakło również ciekawych eksperymentów. Na koniec zajęć maluchy ćwiczyły pamięć i wykonały tęczowe prace plastyczne. To był udany dzień.