Strona główna/Aktualności/"Kodowanie na dywanie" - ogólnopolski program w grupie (..)

"Kodowanie na dywanie" - ogólnopolski program w grupie 4-latków

13 Września 2024

W nowym roku szkolnym grupa 4-latków rozpoczęła swoją przygodę z Ogólnopolskim Programem „Kodowanie na dywanie”.  Korzyści z nauki kodowania to: rozwijanie logicznego myślenia, zadaniowe podejście do wykonywanych zadań, współpraca i komunikacja, przygotowanie do nauki programowania, kreatywność i nauka poprzez zabawę i doświadczenia oraz wytrwałość i dobra zabawa. Przedszkolaki pod nadzorem pani Kasi zrealizowały już blok tematyczny pt. „Jestem małym koderem”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kto to jest programista, układały kubeczki zgodnie z podanym wzorem, odkrywały kolorowy szyfr i budowały konstrukcje zgodną z podaną barwą, wyznaczały trasę próbując stworzyć własny kod oraz pracowały wykorzystując matę do kodowania.