Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Międzynarodowy Dzień Kropki

15 Września 2022

15 września 2022 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach dzieci poznały historię tego święta. Wysłuchały opowiadania, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - talent. Dzieci dowiedziały się, że jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzisiejszego dnia wiele dzieci miało na ubraniach kropki i okazało się także, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, na kapeluszu muchomora czy na sukience lalki. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, brały udział w zabawach matematycznych, sportowych i muzycznych z kropką w roli głównej. W naszym przedszkolu było dzisiaj kolorowo i wesoło.