Strona główna/Aktualności/Sprzątanie Świata 2022

Sprzątanie Świata 2022

16 Września 2022

16 września 2022 roku, nasze przedszkole przystąpiło do 29 finału Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało „Wszystkie śmieci są nasze”. Akcję poprzedził cykl zajęć o tematyce ekologicznej, na których dzieci dowiedziały się jak segregować odpady, na czym polega recykling, dyskutowały o niebezpieczeństwach, jakie zagrażają środowisku przyrodniczemu oraz co można zrobić aby świat wokół nas był piękny i czysty. Następnie dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice i worki na śmieci ochoczo ruszyły do pracy. Oczyszczały pobliskie trawniki i chodniki a zebrane śmieci zostały posegregowane. Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, przedszkolaki udowodniły, że zależy im na czystym otoczeniu a zagadnienia ekologiczne nie są im obce. Za swój trud otrzymały słodycze ufundowane przez Urząd Miasta.

Sprzątanie Świata 2022