Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Teatru - grupa 0A

Międzynarodowy Dzień Teatru - grupa 0A

27 Marca 2024

27 marca 2024 roku, grupa OA obchodziła Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tego powodu już tydzień wcześniej dzieci z pomocą pani Romy uszyły z kolorowych skarpetek, guzików i wełny - pacynki oraz przygotowały kukiełki do teatrzyku. Dzieci bardzo lubią zabawy w teatr. Posługiwanie się pacynkami, kukiełkami, wyzwala w przedszkolakach spontaniczny dialog, pobudza wyobraźnię, rozwija mowę i pomaga pokonywać nieśmiałość przed występami na forum grupy. Prezentacja multimedialna pomogła poznać pojęcia związane z teatrem np.; scena, kurtyna, widownia, rekwizyty. Dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje teatru. Utrwaliły sobie zasady zachowania w tym miejscu. Wiele radości dzieciom dostarczyły samodzielne próby tworzenia teatrzyku.