Strona główna/Aktualności/Piramida Zdrowego Odżywiania - robimy sok

Piramida Zdrowego Odżywiania - robimy sok

14 Stycznia 2022

14 stycznia 2022 roku, dzieci z grupy 0B wzięły udział w zajęciach pt. „Zdrowe odżywianie”. Celem zajęć było popularyzowanie właściwych nawyki żywieniowych wśród dzieci, podniesienie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania się. Celem było także przekonanie dzieci do spożywania urozmaiconych posiłków - wzbogaconych w owoce i warzywa pod różnymi postaciami, np. surówek, sałatek czy soków oraz uświadomienie, że ich spożywanie dostarcza organizmowi niezbędnych witamin i wartości odżywczych a tym samym wpływa pozytywnie na zdrowie. Starszaki poznały Piramidę Zdrowego Odżywiania czyli graficzne przedstawienie zasad zdrowego odżywiania. A na zakończenie wypiły własnoręcznie zrobiony sok jabłkowo-pomarańczowo-marchewkowy. Było pysznie !!!