Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Powitanie wiosny - korowód z Marzanną

Powitanie wiosny - korowód z Marzanną

21 Marca 2023

W naszym przedszkolu przyjął się zwyczaj żegnania zimy i witania nadchodzącej wiosny. 21 marca spod przedszkola wyruszył barwny, kwiatowy korowód z Marzanną na czele. Podczas spaceru po osiedlu przedszkolaki bacznie obserwowały otoczenie aby dostrzec pierwsze zwiastuny nowej pory roku. Bardzo się ucieszyły kiedy dostrzegły pąki na krzakach i drzewach, młodą trawę i delikatne płatki kwiatów, bo to znak, że długo wyczekiwana wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wiosenny spacer zakończył się w przedszkolnym ogrodzie, gdzie przedszkolaki symbolicznie utopiły Marzannę. Także w salach przez cały dzień dominowały zabawy i zajęcia poświęcone wiośnie. Wiosno czekamy !!!