Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

22 Marca 2023

22 marca 2023 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Dzieci brały udział w zabawach badawczych, językowych, matematycznych, ruchowo-muzycznych, które pozwalały poznawać różne właściwości wody. Po tych ciekawych zajęciach dzieci łatwiej zrozumieją jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać.

Światowy Dzień Wody