Strona główna/Aktualności/Pożegnanie przedszkola

Pożegnanie przedszkola

15 Czerwca 2023

15 czerwca 2023 roku, w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Pożegnania przedszkola przez najstarsze dzieci. Wszystkich powitała Pani Dyrektor, która potem oddała głos przedszkolakom, które pożegnały się ze swoimi paniami i młodszymi kolegami, prezentując przygotowany program artystyczny. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. W pożegnaniu starszych kolegów wzięły udział także dzieci z młodszych grup i podziękowały za przyjaźń oraz wspólnie spędzony czas. Złożyły także uroczystą przysięgę, w której obiecywały być godnymi następcami starszaków i przejęły totem „Słonecznego uśmiechu”. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji jakim będzie szkoła a rodzicom/opiekunom podziękowała za współpracę i zaufanie. Starszaki dostały pamiątkowe Dyplomy i upominki. Po oficjalnej części, rodzice w imieniu swoim i swoich dzieci podziękowali Pani dyrektor, nauczycielkom i wszystkim pracownikom przedszkola za serce, trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom. Także wychowawczynie podziękowały rodzicom za wsparcie i zaangażowanie, a dzieciom życzyły udanych wakacji i wielu sukcesów w szkole. Po słodkim poczęstunku starszaki jeszcze raz pożegnały się ze swoimi paniami, był moment na pamiątkowe zdjęcia i uściski.

Wszystkim absolwentom życzymy:

żeby nauka szła jak z płatka
żeby tyle było szóstek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze,
żeby w szkole było milej, niż nad rzeką lub nad morzem.
długopisy, wszystkie pióra, niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.
zabaw z kolegami, kolegów do zabawy,
szczęścia, zdrowia, pomyślności,
i w klasie pierwszej wiele wytrwałości.

Pożegnanie przedszkola