Strona główna/Aktualności/Przygotowania do świąt

Przygotowania do świąt

21 Grudnia 2023

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z  kolorową choinką, stroikami, kolędami,  prezentami, składaniem życzeń, potrawami, ciastami, ciasteczkami a  szczególnie z ich zapachem. Dlatego przedszkolaki w tym tygodniu uczestniczyły w świątecznych zajęciach. Dzieci wzbogaciły wiadomości na temat tradycji i symboliki Świąt Bożego Narodzenia. Wykonały  kartki świąteczne, dekoracje, kolorowe łańcuchy na choinkę, śpiewały  piosenki o tematyce świątecznej i kolędy. W tym szczególnym czasie przedszkolaki  przypomniały sobie zapach i smak zbliżających się świąt. Był to aromat pomarańczy, goździków, cynamonu. Najbardziej  jednak oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie wcześniej upieczonych pierniczków.  Polewanie lukrem,  posypywanie  kolorowymi ozdobami - to była świetna zabawa i największa frajda! Każde ciastko dekorowane według pomysłów i fantazji dzieci stawało się słodkim cudeńkiem. Niektórym trudno było oprzeć się słodkościom i skosztowali odrobinkę. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu, podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Ozdobione pierniczki degustowane będą podczas zbliżającej się uroczystej grupowej wigilii w piątek.